Divadlo Štúdio tanca – Roots

Inscenácia Roots vznikla v spolupráci s výraznými osobnosťami skupiny Debris Company. Príbeh o človeku na ceste, na ktorej nič nie je také, ako si predstavoval, a ktorá si od neho žiada prekročenie vlastného tieňa, ako aj prijatie výzvy na premenu. Ide o súčasné spracovanie životnej cesty človeka. Východiskom k inscenácii sa stal antický mýtus o Odyseovi a životné peripetie, ktoré boli na ceste človeka prítomné od nepamäti.

Neustále sa vraciame domov, aby sme ho znova opúšťali. Tešíme sa z návratov, aj keď v sebe ukrývajú smútok a nostalgiu. Potrebujeme prejsť veľkým iniciačným rituálnym procesom, aby sme mohli zvládnuť metamorfózu ,vymotýlenia´. A len na nás záleží, či výsledkom zbavenia sa kukly bude pestrofarebný motýlí drahokam, alebo šedivá nočná mora. Jozef Vlk

 

Choreografia: Stanislava Vlčeková
Réžia, hudba: Jozef Vlk
Kostýmy: Katarína Holková
Scénografia: Ján Ptačin
Svetelný dizajn: Ján Čief
Tanec: Tibor Trulik, Lenka Rajchmanová, Jakub Jeňo, Maria Hernando Blasco, Julia Kannewischer
Premiéra: 27.2. 2015

Stanislava Vlčeková je kmeňovou členkou fyzického divadla Debris company, kde pôsobí ako choreografka a interpretka. Rovnako spolupracuje na rôznych divadelných inscenáciách po celom Slovensku a v Česku. Za svoju prácu získala niekoľko prestížnych  ocenení.

Divadlo Štúdio tanca je etablovaným profesionálnym tanečným divadlom. Kontinuálne predstavuje slovenskému publiku projekty súčasného tanca, zameriava sa na edukatívne aktivity v oblasti súčasného tanca. K dnešnému dňu vytvorilo Divadlo Štúdia tanca vyše 40 projektov, spolupracovalo s výraznými osobnosťami súčasného tanca aj s  inými domácimi či zahraničnými tvorcami.

www.studiotanca.sk

This slideshow requires JavaScript.