ME-SA – SuperNaturals

Téma superhrdinov sa objavuje v práci choreografky Martiny Hajdyla Lacovej už tretíkrát. Spolu s tanečníkom Stanom Dobákom skúmajú, čo sa stane, ak sa dvaja jedinci žijúci vedľa seba rozhodnú stať superhrdinami. Ostane ich spolužitie naďalej super? Jedinečnosť charakterov vo víre zmeny, pretvárky a ambície hrať sa na niekoho, kým nie sme.

Koncept a choreografia: Martina Hajdyla Lacová a Stano Dobák
Tancujú: Martina Hajdyla Lacová, Stano Dobák
Pohybová a réžijná spolupráca: Peter Šavel
Svetelný design: Stano Dobák, Štěpán Hejzlar
Produkcia: ME-SA / Karolína Hejnová
Spolupráca: ALT@RT
Premiéra: 6. 10. 2014

Martina Hajdyla Lacová je zakladajúcou členkou tanečného zoskupenia ME-SA (2008), ktoré sa okrem iného prezentovalo napríklad aj na Ediburgh Fringe Festival. Spolupracuje so slovenskou tanečnou skupinou Debris company, s nórskou choreografkou Karen Foss, so švédskou skupinou DA MOTUS! a českým tanečným zoskupením VerTeDance. Externe vyučuje v tanečných školách a štúdiách v Česku a na Slovensku. Martina Hajdyla Lacová získala za choreografiu SuperNaturals cenu Tanečnica roka – cenu Českej tanečnej platformy 2015.

Stanislav Dobák spolupracoval s Ultima vez, Davidom Zambranom a Francom Dragonem. V súčasnosti pracuje na dlhodobom projekte spolu so Salvom Sanchis (ES). Tancuje v predstavení Soleilsod Pierra Droulersa (FR) a v The Sun Came od Daniela Linehana (USA). Spolu s Jamie Lee založili Memoryhouse Productions.

ME-SA je otvorenou platformou pre autorské projekty rôznych hosťujúcich choreografov z česko-slovenskej tanečnej scény aj zo zahraničia. ME-SA sa dostala na zoznam Aerowaves (TOP 20 prestížnych zoskupení) vďaka projektu Much More Than Nothing umeleckej dvojice Petera Šavela a Stana Dobáka.

www.me-sa.cz

This slideshow requires JavaScript.